Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkanocna

 1. W poniedziałek 16 maja, o godz. 18:00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61, Ks. Kard. Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W sobotę 21 maja, w Krakowie w kościele Księży Misjonarzy pw. Nawrócenia św. Pawła, nasz były parafianin, ks. diakon Michał Radziwiłł przyjmie Święcenia Kapłańskie. Księdza dk. Michała na czas bezpośredniego przygotowania do święceń powierzamy naszej modlitwie.
 3. Nabożeństwa majowe, w naszym kościele są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 4. W ciągu tygodnia kontynuujemy naszą wspólnotową modlitwę Różańcem Świętym o godz. 17:30 w intencji pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Osoby chętne do prowadzenia i moderowania różańca prosimy o zapisywanie się na poszczególne dni tygodnia w zakrystii kościoła.
 5. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnych rzeczy. Na ich podstawie osoby chętne mogą przygotować paczki, które następnie przekazujemy do Sióstr na ul. Klubową 6.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 16 maja, Uroczystość Świętego Andrzeja Boboli.
  • W środę 18 maja, wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego.
  • W czwartek 19 maja, wspomnienie bł. Elżbiety Róży Czackiej.