Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VI Niedziela Wielkanocna

 1. W przyszłą niedzielę 29 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Od piątku 27 maja rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym czasie, w środy nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Nabożeństwa majowe, w naszym kościele są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 4. Kontynuujemy naszą wspólnotową modlitwę Różańcem Świętym o godz. 17:30 w intencji pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Osoby chętne do prowadzenia i moderowania różańca prosimy o zapisywanie się na poszczególne dni tygodnia w zakrystii kościoła.
 5. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnych rzeczy. Na ich podstawie osoby chętne mogą przygotować paczki, które następnie należy przekazać do Sióstr na ul. Klubową 6.
 6. Ksiądz Łukasz, organizuje wakacyjny wyjazd w góry dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w dniach 4 – 9 lipca. W programie, między innymi: górskie wędrówki, poznawanie ciekawych miejsc, zwiedzanie zamków, zdobywanie górskich szczytów. Formularze do zapisów można otrzymać w zakrystii, przewidywany koszt to 900 zł. Spotkanie informacyjne we wtorek 31 maja po Mszy Świętej wieczornej. Zainteresowanych zapraszamy.
 7. W najbliższą środę 25 maja po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną katechezę tematyczną w ramach spotkań „Fides Querens Intelectum”. Temat katechezy: „Sakrament pojednanie – spowiedź czy psychoterapia.”
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycieli Wiernych.
  • W czwartek 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri.
  • W sobotę 28 maja, wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.