Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVII Niedziela Zwykła

 1. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś podczas Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić o bezpieczeństwo na naszych drogach. Następnie na parkingu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 2. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę w Częstochowie, zapraszają chętnych pątników do udziału w rekolekcjach w drodze. Zachęcamy przy tej okazji również do duchowego pielgrzymowania w tych dniach, aby modlitwą, wyrzeczeniem i postem wspierać pielgrzymujących i wypraszać potrzebne łaski dla nas. Więcej informacji o pieszych pielgrzymkach znajdziemy na internetowej stronie, Archidiecezji Warszawskiej.
 3. W trosce o odrodzenie duchowe i moralne w naszej Ojczyźnie oraz w intencji pokoju w naszych sercach i rodzinach, pragniemy w niedzielę 31 lipca zaprezentować propozycję modlitwy różańcem w intencji Ojczyzny, Kościoła i o przemianę ludzkich serc. Jest to inicjatywa oddolna adresowana do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których miłość do Boga, naszej Ojczyzny Polski i każdego człowieka jest istotnym elementem i wartością w osobistej postawie życia.
 4. Czas wakacji i urlopów będący okazją do odpoczynku jest najlepszą sposobnością do pozostawienia zabiegania dnia codziennego i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i współodpowiedzialność za nasz kościół.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 25 lipca, Święto św. Jakuba, Apostoła.
  • We wtorek 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny.
  • W czwartek 28 lipca, wspomnienie św. Szarbela.
  • W piątek 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.