Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XX Niedziela Zwykła

 1. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę, tzn. Msze Święte będą odprawiane o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić i święcić pierwociny tegorocznych owoców, zbóż, kwiatów i ziół. Prosimy o przyniesienie przygotowanych bukietów do poświęcenia. Jest to wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dary, którymi nas obdarowuje. Tego dnia przypada również 102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do dekorowania naszych domostw flagami narodowymi.
 2. Ruszyła w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki prowadzą zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
 3. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii w takiej formie, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunie Świętą przyjętą na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 4. Czas wakacji i urlopów to często najlepsza okazją, aby zwrócić swe serce ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W środę 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka.
  • W sobotę 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda.