Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu włączyli się w przygotowanie naszego parafialnego pikniku i za liczną obecność podczas wspólnego świętowania.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 3. Również dziś zapraszamy kandydatów z klas ósmych szkoły podstawowej, chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18:00 a następnie na pierwsze spotkanie. Kandydaci z grupy ks. Łukasza będą mieli swoje spotkanie w sobotę 8 października po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
 4. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w październiku odprawiane jest każdego dnia o godz. 17:30.
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek, 6 października podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W Pierwszy Piątek, 7 października zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30.
 6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do polskiego Loretto 22 października. Została wystawiona lista przy wyjściu z kościoła pod chórem, chętni mogą się zapisywać. Koszt wyjazdu 80 zł.
 7. Młodzież licealną i akademicką zapraszamy we wtorki na spotkania w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Najbliższe spotkanie we wtorek 4 października o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 8. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:30 na katechezy w ramach spotkań „Fides Querens Intelectum” na Modlitwę Słowem Bożym.
 9. Siostra Helena zaprasza chętne dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Boga na spotkania scholii dziecięcej. Pierwsze spotkanie w dziś o godz. 10:15 w domu parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę 9 października o godz. 15:00 ksiądz kardynał Kazimierz Nycz poświęci krzyż przy powstającym ośrodku duszpasterskim w Mysiadle, przy ul. Osiedlowej 2.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 12. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W środę 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • W piątek 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.