Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękujemy Bogu Wszechmogącemu za wszelkie łaski otrzymane w czasie zakończonej Misji Parafialnej. Dziękujemy za błogosławieństwo i ponowne poświęcenia naszego krzyża misyjnego oraz naszych krzyży domowych. Niech Opatrzność Boża będzie uwielbiona w zbawiennych darach i wszelkich duchowych owocach dla naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W okresie Wielkiego Postu podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
  3. Nasz Parafialny Zespół Caritas wraz z Siostrami Dominikankami organizuje zbiórkę żywności w dwóch sklepach: Auchan Ursynów i Biedronka przy ul. Karczunkowskiej.  Zebrane produkty będą przeznaczone dla osób samotnych i rodzin z naszej Parafii, które żyją w trudnych warunkach materialnych. Zbiórka odbędzie się w piątek i sobotę 17 i 18 marca.  Prosimy o wsparcie tej akcji.
  4. W piątek 24 marca organizujemy nocną parafialną drogę krzyżową, podczas której chcemy w ciszy rozważając Mękę Pańską przejść dystans 33 km. Drogę Krzyżową rozpoczniemy i zakończymy Mszą Świętą w naszym kościele. W czasie jej trwania będzie w naszej parafialnej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 17 marca po drodze krzyżowej w kościele.
  5. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 16 marca o godz. 19:00.
  6. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się w naszej parafii w dniach: 19 marca dla dzieci z klas od I do IV i 26 marca dla uczniów z klas V i starszych. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 i następnie na spotkaniu w domu parafialnym.
  7. W poniedziałek 13 marca będzie ostatni już dzień wyznaczanej wizyty duszpasterskiej. Od godz. 17:00 odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy ul. Trombity. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie i umawianie się indywidualnie dla uzupełnienia wizyty duszpasterskiej wszędzie tam, gdzie w wyznaczonych terminach z różnych powodów nie mogliśmy się spotkać.