Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy Wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkania w czasie kolędy. Dziękujemy za gościnę, za inspirujące rozmowy i sugestie dotyczące obrazu duszpasterstwa w naszej wspólnocie. W najbliższych dniach będziemy jeszcze odwiedzać te rodziny, z którymi z różnych względów nie mogliśmy spotkać się w wyznaczonym terminie. Prosimy o umawianie tych spotkań indywidualnie z księżmi. W czasie tegorocznej kolędy odwiedziliśmy 1100 rodzin z około 2000 zamieszkujących na terenie naszej parafii, co stanowi 55%. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Zebraliśmy ponad 120 000 zł. Środki te przeznaczamy na malowanie wnętrza naszego kościoła. Wielkie Bóg zapłać za ofiarność i szczodrość.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej w naszej parafii. Dziś spotkanie dla dzieci z klas od I do IV, a za tydzień 26 marca dla uczniów z klas V i starszych. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz wraz z zespołem. Pierwsza część będzie podczas Mszy Świętej o godz. 11:00, a następnie spotkanie w domu parafialnym.
 3. W okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 4. Nasz parafialny zespół „CARITAS” w ramach wielkopostnej jałmużny organizuje za tydzień 26 marca pieniężną zbiórkę do puszek na operację serca dla 12. letniej dziewczynki, Julki Eder. Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świąteczne świece „Caritas”. Będzie także prowadzona zbiórka artykułów spożywczych do świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Kosz, do którego będzie można składać produkty zostanie wystawiony w następną niedzielę przed ołtarzem św. Antoniego.
 5. W dniach 9 – 11 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę na Dolny Śląsk śladami Michała Willmanna. W programie: sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i kościół św. Józefa w Krzeszowie, Skalne Miasto w Adrszpachu. Następnie zwiedzanie Pragi i nawiedzenie w Legnicy kościoła, który miał miejsce znak eucharystyczny. W drodze powrotnej do Warszawy zatrzymamy się i zwiedzimy pocysterskie opactwo w Lubiążu, gdzie w krypcie pochowany jest Michał Willmann. Koszt pielgrzymki 650 zł. Zapisy od najbliższej środy 22 marca w popołudniowych godzinach urzędowania kancelarii parafialnej, czyli od godz. 18:30. Zapisy tylko osobiście. Natomiast w przyszłą niedzielę 26 marca o godz. 19:00 będzie spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Kto z uczestników nie pobrał jeszcze formularza zgłoszeniowego prosimy o odbiór druku w zakrystii po Mszy Świętej i złożenie wypełnionego do piątku 24 marca.
 6. W piątek 24 marca organizujemy nocną parafialną drogę krzyżową, podczas której chcemy w ciszy rozważając Mękę Pańską przejść dystans 33 km. Drogę Krzyżową rozpoczniemy i zakończymy Mszą Świętą w naszym kościele. Początek o godz. 21:00 zakończenie około godz. 5 lub 6 w sobotę rano. W czasie trwania Drogi Krzyżowej będzie w naszej parafialnej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętni mogą pobrać i złożyć deklaracje uczestnictwa w drodze krzyżowej. Zachęcamy również wszystkich chętnych do udziału w nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie trwanie przejścia drogą krzyżową. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii na poszczególne godziny nocnego czuwania w kościele. Jest to okazja do bardzo osobistej modlitwy i oddanie naszej codzienności Panu Bogu.
 7. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 23 marca o godz. 19:00.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 20 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 będziemy modlić się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po Godzinkach dla chętnych będzie możliwość uroczyście rozpocząć dzieło duchowej adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.