Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Pragniemy naszą modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia wypraszać dar nowych powołań i prosić Pana Boga o łaskę zachowania powołanych. W modlitwie otaczamy również tegorocznych maturzystów, prosząc o światło i dary Ducha Świętego dla nich.
 2. Przypominamy osobom pragnącym przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń o podchodzeniu do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii w takiej formie, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wyraźny gest wysunięcia przed siebie dłoni, na którą przyjmujemy Komunię Świętą, aby jak najgodniej przyjąć Ciało Chrystusa w Eucharystii. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 3. Dziękujemy za ofiary, które były zbierane w minioną niedzielę podczas kwesty naszego Parafialnego Zespołu CARITAS. Zebraliśmy na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii 2675 zł. Wielkie „Bóg zapłać” za każdy dar serca.
 4. Maj w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym i każdego dnia składa się hołd Matce Bożej poprzez wspólny śpiew litanii loretańskiej. W naszym kościele od poniedziałku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 5. We wtorek 2 maja przypada Państwowe Święto Flagi Narodowej, zachęcamy wszystkich do udekorowania domów biło-czerwonymi flagami. Bądźmy dumni z faktu, że jesteśmy Polakami.
 6. W środę 3 maja świętować będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku świątecznego, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 7. W najbliższym tygodniu przypada również: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 4 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W Pierwszy Piątek, 5 maja zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Wynagradzający będą odmówione w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą wieczorną. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Wieczorem po Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją połączony z nabożeństwem majowym.
 8. Za tydzień w niedzielę 7 maja o godz. 16:30 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów jadących na Dolny Śląsk do Krzeszowa, Legnicy, Lubiąża i do Pragi w dniach od 9 do 11 czerwca. Od godz. 16:00, Pani Urszula będzie przyjmowała wpłaty za wyjazd.
 9. Trwają w naszym kościele prace związane z malowania wnętrza. Do czasu zakończenia tego przedsięwzięcia nie będzie działało nagłośnienie zewnętrzne kościoła i ekran z tekstami pieśni. Czasowo zawieszamy również w niedzielę poranny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ufamy, że całość przedsięwzięcia będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem a za utrudnienia z góry przepraszamy. Wszystkie prace zawierzamy św. Józefowi, prosząc o opiekę i orędownictwo.
 10. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 1 maja, wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.
  • We wtorek 2 maja, wspomnienie, św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W środę 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
  • W czwartek 4 maja, wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków i służb mundurowych.
  • W sobotę 5 maja, Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.