Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkanocy

  1. Zapraszamy dziś na spotkanie do domu parafialnego o godz. 16:30, pielgrzymów jadących na Dolny Śląsk do Krzeszowa, Legnicy, Lubiąża i Pragi. Od godz. 16:00 na sali CARITAS, Pani Urszula będzie przyjmowała wpłaty za wyjazd od tych osób, które jeszcze nie uregulowali należności.
  2. W najbliższą sobotę 13 maja, pragniemy reaktywować nabożeństwa fatimskie w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 20:00, a następnie modlitwę różańcową i procesję z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego, każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie chcemy zawierzać Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie.
  3. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej, w którym poprzez wspólny śpiew litanii loretańskiej oddajemy hołd Maryi. W naszym kościele nabożeństwa majowe są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
  4. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń prosimy o podchodzeniu do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii w takiej formie, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wyraźny gest wysunięcia przed siebie dłoni, na którą przyjmujemy Komunię Świętą, aby jak najgodniej przyjąć Ciało Chrystusa w Eucharystii. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
  5. W naszym kościele trwają prace związane z malowania wnętrza. Do czasu ich zakończenia nie będzie działało nagłośnienie zewnętrzne kościoła. Całość prowadzonych prace zawierzamy św. Józefowi, prosząc o Jego opiekę i orędownictwo.
  6. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jest to dzień patronalny Siostry Stanizji, naszej zakrystianki, którą zapewniamy o modlitewnej pamięci oraz życzymy wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.