Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 na nabożeństwo kończące rok, podczas którego będziemy Panu Bogu dziękować za otrzymane dary i łaski minionego czasu oraz przepraszać za to wszystko co było grzeszne w naszym życiu wobec Miłości Boga.
 2. Jutro w Nowy Rok 1 stycznia, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 pozostałe Msze Święte będą odprawiane według porządku świątecznego, czyli o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00.
 3. W sobotę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku świątecznego, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Na każdej Mszy będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B oraz aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencję łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co tłumaczy się „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana w tym dniu do puszek przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele.
 4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 4 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele. Zapraszamy również tego dnia na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30.
 5. Nasz parafialny Zespół CARITAS zaprasza w niedzielę 7 stycznia seniorów naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 15:00, a następnie na świąteczne spotkanie kolędowe do kawiarenki parafialnej. Przy tej okazji, z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania słodyczy do świątecznych paczek dla dzieci naszej parafii.
 6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00, odbędzie się spotkanie dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo „Margaretki”.
 7. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy 8 stycznia. Harmonogram odwiedzin przedstawia się następująco:
  • Poniedziałek, 8 stycznia – ul. Chóralna i Solistów.
  • We wtorek, 9 stycznia – Pozytywki, Katarynki, Cymbalistów, Żmijewskiej i ks. Czarkowskiego.
  • W czwartek 11 stycznia – ul. Kapeli, Puzonistów, Drumli i Klarnecistów.
  • W piątek 12 stycznia – ul. Kolbaczewska, Jaskółcza i Gogolińska.
  • W sobotę 13 stycznia – ul. Karczunkowska, Poduchowna, Kurantów i Karczunek.
  • Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  • We wtorek 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.
  • W środę 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • W sobotę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli.