Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B oraz aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencję łacińską: Christus Mansionem Benedicat, która oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Dziś także po Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na dzieła misyjne w Kościele. Przy wyjściu z kościoła u naszych Sióstr Dominikanek można zaopatrywać się w poświęconą kredę i kadzidło.
 2. Parafialny Zespół CARITAS zaprasza jutro w niedzielę 7 stycznia seniorów naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 15:00, a następnie na świąteczne spotkanie kolędowe do kawiarenki parafialnej. Przy tej okazji, z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania słodyczy do świątecznych paczek dla dzieci naszej parafii.
 3. Również jutro po Mszy Świętej o godz. 9:00, odbędzie się spotkanie dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo „Margaretki”.
 4. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 8 stycznia. Harmonogram odwiedzin przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek, 8 stycznia – ul. Chóralna i Solistów.
  • We wtorek, 9 stycznia – Pozytywki, Katarynki, Cymbalistów, Żmijewska i ks. Czarkowskiego.
  • W czwartek 11 stycznia – ul. Kapeli, Puzonistów, Drumli i Klarnecistów.
  • W piątek 12 stycznia – ul. Kolbaczewska, Jaskółcza i Gogolińska.
  • W sobotę 13 stycznia – ul. Karczunkowska, Poduchowna, Kurantów i Karczunek.
  • W poniedziałek 15 stycznia – ul. Drzemlika, Rejewskiego, Szumiąca i Kostki-Napierskiego.

   Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.