Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Trójcy Świętej

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W najbliższy czwartek 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7:30, 10:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:00 i przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: Puławską do Klubowej, Klubową do Farbiarskiej, następnie ulicą Łagiewnicką wróci do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie na tle posesji Sióstr Dominikanek przy ul. Klubowej 6, drugi w głównej bramie cmentarza parafialnego, trzeci na placu przed kościołem i czwarty w kościele. Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania i świadectwa wiary. Bezpośrednio po procesji nie będzie sprawowanej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 10:00 i następnie na procesję. Prosimy o udział w uroczystościach całą Służbę Liturgiczną, ministrantów, lektorów, Panów przy baldachimie oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. W czwartek, wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie przewodniczył ks. Łukasz Urbanek były wikariusz naszej Parafii, który przeżywa 10. rocznicę święceń kapłańskich i pragnie we wszystkich parafiach, w których pracował podziękować Panu Bogu za dar powołania. Księdza Łukasza ogarniamy naszą modlitwą i życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
 3. W dniu wczorajszym w naszej parafii 80. dzieci po raz pierwszy przyjęła Ciało Chrystusa w Komunii Świętej. Ogarniamy naszą modlitwą, dzieci i ich najbliższych. Dziękujemy Siostrom Dominikankom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.
 4. Ksiądz Łukasz w najbliższy wtorek 6 czerwca po nabożeństwie czerwcowym zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 6. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
  • W czwartek 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.
  • W piątek 9 czerwca, Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego.