Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

  1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty, który jest tchnieniem Miłości Boga uzdalnia nas, abyśmy mogli wzrastać w mądrości, sprawiedliwości i świętości każdego dnia.
  2. Dziś rocznica śmierci bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 1 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Również w czwartek, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która w naszym kościele będzie od godz. 23:00 do północy. W Pierwszy Piątek, 2 czerwca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  4. W sobotę 3 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców oraz dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii stawał się w ich życiu radością wiary. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
  6. Jak co roku Siostry Sacré Coeur z ul. Puchaczy 16, zapraszają w czerwcu, każdego dnia o godz. 20:30, do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszają serdecznie nie tylko najbliższych sąsiadów.
  7. W przyszłą niedzielę zakończy się okres Komunii wielkanocnej.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz troskę i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
  9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

W poniedziałek 29 maja, święto NMP Matki Kościoła

W środę 31 maja, święto Nawiedzenia NMP

W czwartek 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W sobotę 3 czerwca, wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.