Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

X Niedziela Zwykła

 1. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu wraz z Siostrą Heleną na czele oraz asyście liturgicznej. Dziękujemy Siostrom Dominikankom, Harcerzom, Panu Andrzejowi z obsługi cmentarza za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które niosły poduszki oraz sypały kwiatki. Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniu uroczystości.
 2. W najbliższy wtorek 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 będzie Msza Święta, a następnie modlitwa różańcowa i procesja światła z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego, każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie chcemy zawierzać Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 4. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
  • W środę 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
  • W piątek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.