Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego, które w życie każdego chrześcijanina wnosi radość zapowiedzi przyszłej chwały, jaką Chrystus obiecał w swojej śmierci i zmartwychwstaniu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Od przyszłej niedzieli nasz Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży w ramach akcji „Tornister pełen szlachetnych serc”. W kościele zostanie wystawiony specjalny kosz przed ołtarzem św. Antoniego do którego będzie można składać wyprawki szkolne.
 3. Ksiądz Łukasz, wyrusza dziś z motocyklistami na pielgrzymkę do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa Świętej Siostrze Faustynie. Powierzamy wszystkich uczestników modlitwie i życzymy błogosławionych owoców pielgrzymki.
 4. Sierpniowe nabożeństwo fatimskie w naszej parafii będzie 15 sierpnia o godz. 20:00. Już dziś wszystkich serdecznie na nie zapraszamy.
 5. Zachęcamy do włączenia się w społeczną akcję składania uwag w ramach konsultacji nad nowym studium zagospodarowania przestrzennego dla Warszawy. Nowy projekt przewiduje zmianę statusu posiadanych działek i posesji jako tereny zielone, które w przyszłości będą pozbawione możliwości zabudowy a nawet remontowania już stojących budynków. Uwagi do nowego studium należy zgłaszać pisemnie do dnia 29 września do Biura Architektury Planowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawy, al. Jerozolimskie 44.
 6. Czas wakacji i urlopów jest najlepszą okazją do odpoczynku. Pozostawmy zabieganie dnia codziennego i zwróćmy nasze serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca. Z prac, które są jeszcze przed nami zostało polerowanie i zabezpieczenie posadzki kościoła.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika.
  • W środę 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża. (Edyty Stein).
  • W czwartek 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca.