Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVII Niedziela Zwykła

 1. We wtorek 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Panu Bogu za dar wolności i niepodległość. Modlitwą ogarniemy także wszystkich poległych w czasie powstania oraz niezłomnych bohaterów stolicy, którzy swoje życie oddali walcząc o wolność.
 2. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki na Jasną Górę do Matki Bożej, zapraszają pątników na rekolekcje w drodze. Zachęcamy przy tej okazji do duchowego pielgrzymowania w dniach trwających pielgrzymek, abyśmy modlitwą, wyrzeczeniem i postem wspierali pielgrzymujących i wypraszali potrzebne łaski. Więcej informacji o pieszych pielgrzymkach znajdziemy na internetowej stronie, Archidiecezji Warszawskiej.
 3. W najbliższym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 3 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Również w czwartek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która będzie od godz. 23:00 do północy. W Pierwszy Piątek, 4 sierpnia zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 4. Czas wakacji i urlopów jest najlepszą okazją do odpoczynku. Pozostawmy zabieganie dnia codziennego i zwróćmy nasze serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Ksiądz Łukasz, zaprasza chętnych motocyklistów, w niedzielę 6 sierpnia na jednodniową pielgrzymkę motocyklową do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie. Wyjazd o godzinie 10:00 z parkingu przy kościele.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  • W piątek 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.