Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIX Niedziela Zwykła

 1. W najbliższym tygodniu we wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według układu świątecznego tzn. o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy będzie błogosławieństwo tegorocznych pierwocin: zbóż, owoców, kwiatów i ziół. Prosimy o przygotowanie bukietów do poświęcenia. Msza Święta o godzinie 20:00, będzie połączona z nabożeństwu fatimskiemu i procesją światła. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Dzień 15 sierpnia, to również 103. rocznica Bitwy Warszawskiej i Narodowe Święto Wojska Polskiego. Zachęcamy do udekorowania flagami narodowymi naszych domostw.
 2. Ruszyła w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
 3. W sobotę 16 września planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Boże Jazłowieckiej w Szymanowie i sanktuarium Świętego Maksymiliana w Niepokalanowie. Szczegóły związane z zapisami i programem będą udostępnione w przyszłą niedzielę.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 12:30 będziemy żegnać naszą Siostrę Stanizję, zakrystiankę. Decyzją władz zakonnych siostra została skierowana do pracy w Orzeszu na Śląsku. Dziękujemy Siostrze za 19 lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej.
 5. Dziękujemy ofiarodawcom i osobom, które podjęły się renowacji i zabezpieczenia konserwatorskiego figury Pana Jezusa, Dobrego Pasterza na cmentarzu parafialnym. Wielkie Bóg zapłać za inicjatywę i dar serca.
 6. Dziś i w najbliższy wtorek przed kościołem w ramach społecznej akcji składania uwag przed przygotowywaniem nowego projektu zagospodarowania przestrzennego dla Warszawy można złożyć swój podpis pod petycją skierowaną do władz stolicy o uwzględnienie stanowiska naszej lokalnej społeczności.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • We wtorek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W czwartek 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka.