Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XII Niedziela Zwykła

 1. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje szkolne dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Studentom wytrwałości i Bożego błogosławieństwa w jeszcze trwającej sesji egzaminacyjnej. Niech czas wakacyjnego odpoczynku staje się dla nas okazją do troski o codzienną modlitwę i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 2. Dziękując Opatrzności Bożej za otrzymane łaski i dobrodziejstwa w czwartek 29 czerwca, w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Dziękujemy za każde dobro, które stało się naszym udziałem i zawierzamy Panu Bogu za przyczyną Apostołów Piotra i Pawła naszą codzienność.
 3. W przyszłą niedzielę w ramach przygotowania do beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci w liturgii mszalnej będzie odczytany list duszpasterski przygotowany przez Konferencję Episkopatu Polski.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy tego dnia po Mszy Świętej wieczorem o godz. 18:00 na wieczór uwielbienia z Maryją.
 5. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane będzie jeszcze tylko do piątku 30 czerwca, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W środę 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, Doktora Kościoła i Męczennika.
  • W czwartek 29 czerwca, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.