Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, 6 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W pierwszy piątek, 7 lipca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30.
 3. Rozpoczęły się wakacje szkolne, dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Zachęcamy do codziennej troski o modlitwę i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Naszą modlitwą ogarniamy zwłaszcza uczestników wakacyjnego wyjazdu z ks. Łukaszem w Gorce.
 4. Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika, 1 września kończy posługę w naszej parafii, jako zakrystianka Siostra Stanizja. Na Jej miejsce została skierowana Siostra Julianna Kordek. Dziękujemy Siostrze Stanizji za wiele lat pięknej i wymagającej pracy. Dziękujemy za Jej dobroć i szlachetność. Życzymy wszelkich łask oraz mocy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.
 5. Dobiegają końca prace związane z malowaniem kościoła. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają nasz parafialny budżet. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła.
  • W czwartek 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.
  • W sobotę 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana i pustelnika.