Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIV Niedziela Zwykła

 1. W najbliższy czwartek 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 będzie Msza Święta, a następnie modlitwa różańcowa i procesja światła z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego, każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie chcemy zawierzać Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie.
 2. Trwają wakacje szkolne. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy wyjazd i bezpieczny powrót grupy dzieci i młodzieży z naszej parafii do Pyzówki z ks. Łukaszem. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Przy tej okazji zachęcamy do codziennej troski o modlitwę i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 3. Dobiegają końca prace związane z malowaniem kościoła. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają nasz parafialny budżet. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 4. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 11 lipca, święto św. Benedykta, opata. Patrona Europy.
  • W środę 12 lipca, wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W czwartek 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • W sobotę 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.