Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XV Niedziela Zwykła

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Michała Chutkowskiego, który pomaga nam duszpastersko. Ks. Michał jest misjonarzem pracującym w Kamerunie. Cieszymy się Jego obecnością i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych sił.
 2. Dziś naszą modlitwą ogarniamy szczególnie wszystkich członków Bractwa Szkaplerza Świętego i te osoby, które przyjęły szkaplerz Najświętszej Maryi Panny. Zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu a dla żyjących prosimy o potrzebne siły, Bożą opiekę i błogosławieństwo.
 3. Czas wakacji i urlopów jest najlepszą okazją do odpoczynku. Pozostawmy zabieganie dnia codziennego i zwróćmy nasze serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialność za nasz kościół.
 5. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 18 lipca, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
  • W czwartek 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława.
  • W sobotę 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny.