Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XX Niedziela Zwykła

 1. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie 12:30 pożegnamy Siostrę Stanizję, naszą zakrystiankę. Decyzją władz zakonnych siostra została skierowana do pracy w Orzeszu na Śląsku. Dziękujemy Siostrze za 19 lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej, a na miejsce Siostry została skierowana do nas Siostra Julianna, którą serdecznie przywitamy w przyszłym tygodniu.
 2. Trwa w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki prowadzą zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
 3. Dziękujemy Panu Jackowi, który podjął się renowacji i zabezpieczenia konserwatorskiego figury Pana Jezusa, Dobrego Pasterza na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy również Panu Robertowi za inicjatywę, organizację i wykonaną pracę wyczyszczenia północnej strony fasady domu parafialnego. Dziękujemy także Panu Marcinowi za wymycie kostki brukowej przy domu parafialnym.
 4. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X.
  • We wtorek 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • W czwartek 24 sierpnia, Święto Św. Bartłomieja Apostoła.
  • W sobotę 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.