Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVI Niedziela Zwykła

 1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższy wtorek 25 lipca zapraszamy wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas której będziemy modlić się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Następnie na parkingu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 2. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę w Częstochowie, zapraszają chętnych pątników na rekolekcje w drodze. Zachęcamy przy tej okazji również do duchowego pielgrzymowania w tych dniach, aby modlitwą, wyrzeczeniem i postem wspierać pielgrzymujących i wypraszać potrzebne łaski. Więcej informacji o pieszych pielgrzymkach znajdziemy na internetowej stronie, Archidiecezji Warszawskiej.
 3. Czas wakacji i urlopów jest najlepszą okazją do odpoczynku. Pozostawmy zabieganie dnia codziennego i zwróćmy nasze serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 4. Ksiądz Łukasz, zaprasza chętnych motocyklistów, w niedzielę 6 sierpnia na jednodniową pielgrzymkę do Płocka, miejsca pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie. Wyjazd o godzinie 10:00 z parkingu przy kościele
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialność za nasz kościół.
 6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 24 lipca, wspomnienie św. Kingi
  • We wtorek 25 lipca, Święto św. Jakuba, Apostoła.
  • W środę 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny.
  • W piątek 28 lipca, wspomnienie św. Szarbela.
  • W sobotę 29 lipca, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.