Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXI Niedziela Zwykła

  1. Trwa w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki prowadzą zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się i zaangażowali w akcję.
  2. W najbliższy piątek 1. września będziemy przeżywać 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu w naszej parafii odbędą się uroczystości współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów upamiętniające tragiczne wydarzenia tamtego czasu. O godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy obelisku ofiar II Wojny Światowej zostaną złożone wiązanki.
  3. W sobotę 16 września zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie i sanktuarium Świętego Maksymiliana w Niepokalanowie. Zapisy i wpłaty będą przyjmowane w środę 30 sierpnia w domu parafialnym w godzinach pracy kancelarii. Koszt wyjazdu to 80 zł.
  4. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek, 1 września zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź pierwszego piątku od godz. 17:30. Tego dnia w naszej modlitwie szczególnie pamiętajmy o uczniach, nauczycielach i katechetach w nowym roku szkolnym. Uroczyste poświęcenie przyborów szkolnych będzie w niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godz. 11:00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczorów Uwielbienia z Maryją”.
  5. Dziękujemy Panu Marcinowi za wymycie części kostki brukowej przed naszym kościołem.
  6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna.
    • We wtorek 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.