Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Kończymy naszą akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wyprawek szkolnych dla naszych dzieci i młodzieży.
 3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Juliannę, nową zakrystiankę. Cieszymy się, że Siostra jest już pośród nas i życzymy jak najowocniejszego pobytu. Również przez wrzesień swoje praktyki duszpasterskie będzie przeżywał w naszej parafii kleryka IV roku naszego seminarium duchownego, Dawid Matuszyński.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby i utrzymanie Seminarium Duchowne w Warszawie.
 5. W najbliższym tygodniu przypada, pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zapraszamy akże na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie i sanktuarium Świętego Maksymiliana w Niepokalanowie. Dla chętnych zapisy po Mszy Świętej w zakrystii u Siostry Julianny. Koszt wyjazdu to 80 zł.
 7. Ksiądz Łukasz, zaprasza kandydatów do bierzmowanie ze swojej grupy na obowiązkowe spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar. Dziękujemy także Panu Marcinowi za ukończenie prac związanych z wyczyszczeniem kostki brukowej wokół naszego kościoła.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W czwartek 7 września, wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego
  • W piątek 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.