Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w naszą parafialną akcję charytatywną „Tornister pełen szlachetnych serc”. Dziękujemy za przygotowane wyprawki szkolne dla naszych dzieci i młodzieży. Akcja rozrasta się z roku na rok i staje się znaczącym wsparciem dla wielu rodzin. Wielkie Bóg zapłać, kochani za Waszą wielkoduszność.
 2. Dziś po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary na potrzeby i utrzymanie naszego Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. W środę 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 będzie Msza Święta, a następnie modlitwa różańcowa i procesja światła z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję.
 4. Również w najbliższym tygodniu w czwartek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego będziemy przeżywać 50. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Centralne uroczystości związane z tym wydarzeniem będą celebrowane w przyszłą niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godz. 12:30, a następnie będzie rodzinny piknik parafialny. Program uroczystości przedstawia się następująco: o godz. 12:30 uroczysta Msza Święta, którą będą sprawować wszyscy kapłani posługujący w naszej parafii. Po Mszy w kościele będzie koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego „AMOK”. Po koncercie zostanie odsłonięta na ścianie kościoła tablicy upamiętniająca ofiary tragicznego wydarzenie związanego z pierwszym dniem wolności w 1945 roku. Następnie zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości na rodzinny piknik w naszych ogrodach i na placu kościelnym. Będzie strefa zabawy dla dzieci, przekąska na ciepło, ciasta, kawa i herbata. W związku z tym w przyszłą niedzielę parking na terenie kościelnym przed kaplicą pogrzebową ze względów bezpieczeństwa będzie zamknięty. Za utrudnienia z góry przepraszamy. Prosimy natomiast osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie ciast lub sałatek na piknik o składanie takich deklaracji po Mszy Świętej w zakrystii u Siostry Julianki.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Michała Chutkowskiego, misjonarza z Kamerunu. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na misje w Kamerunie.
 6. Ksiądz Łukasz, zaprasza dziś kandydatów do bierzmowanie ze swojej grupy na obowiązkowe spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Natomiast kandydaci z grupy ks. Macieja będą mieli spotkanie w niedzielę 24 września po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 12 września, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  • W środę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
  • W czwartek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W piątek 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • W sobotę 16 września, wspomnienie Świętych Męczenników Rzymskich: Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa.