Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Michała Chutkowskiego, misjonarza z Kamerunu. Naszymi ofiarami zbieranymi do puszek pragniemy wesprzeć dzieło misji i posługę księdza Michała w Afryce.
 2. Dziś uroczyście celebrujemy wydarzenie 50. rocznicy konsekracji naszego kościoła. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 hymnem „Te Deum laudamus” pragniemy wznieść przed Boży tron dziękczynienie za dar kościoła, który jest miejscem naszego uświęcenia i spotkania z Bogiem. Po Mszy Świętej będzie koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego „AMOK”. Następnie zostanie odsłonięta na ścianie kościoła tablica upamiętniająca ofiary tragicznego wydarzenie związanego z pierwszym dniem wolności w 1945 roku. Po uroczystościach kościelnych zapraszamy wszystkich parafian i gości na rodzinny piknik w naszych ogrodach i na placu wokół kościoła. Będzie strefa zabawy dla dzieci, możliwość spotkania ludźmi żyjącymi różnymi pasjami. Będzie przekąska na ciepło, ciasta, kawa, herbata. W związku z tym dla bezpieczeństwa parking na terenie kościelnym przed kaplicą pogrzebową będzie zamknięty. Za utrudnienia z góry przepraszamy.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoimi ofiarami w minioną niedzielę wsparli nasze seminarium duchowne. Zebraliśmy na ten cel 3470 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 4. Ksiądz Maciej, zaprasza w przyszłą niedzielę 24 września kandydatów do bierzmowanie ze swojej grupy na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 5. W najbliższy wtorek 19 września, po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 6. W czwartek 21 września o godz. 19:00, ksiądz Tomasz, zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chciałyby chwalić Pana Boga swoim śpiewem na pierwsze spotkanie scholki parafialnej w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 10:15 do domu parafialnego oraz chętnych, którzy chcą dołączyć do naszego parafialnego chóru Jubilate Deo na spotkania w środy i piątki o godz. 19.00.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 18 września, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
  • W środę, 20 września, wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawała Chong Hasang i towarzyszy,  męczenników z Korei.
  • W czwartek 21 września, Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • W sobotę 23 września, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.