Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu włączyli się w przygotowanie uroczystości 50. lecia konsekracji naszego kościoła oraz organizację parafialnego pikniku. Dziękujemy za liczną obecność i wiele inspirujących inicjatywy podczas wspólnego świętowania. Dziękujemy asyście liturgicznej, naszemu chórowi parafialnemu, księżom wikariuszom, siostrom dominikankom, harcerzom oraz wszystkim osobom, które animowały i prezentowały różne formy życiowych pasji. Dziękujemy osobom, które zajęły się częścią gastronomiczną podczas pikniku i wszystkim, którzy przygotowali ciasta i sałatki. Składamy także serdeczne podziękowania tym, którzy swoimi ofiarami wsparli misje w Kamerunie. Zebraliśmy na ten cel 11 600 zł. Bóg zapłać za każdy dobro, które stało się udziałem i darem dla naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Przywracamy od dziś modlitwę godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Godzinki będą w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 7:30, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś, także po Mszy Świętej o godz. 18:00, ks. Maciej, zaprasza kandydatów do bierzmowanie ze swojej grupy na spotkanie.
 3. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczniemy nabożeństwa różnicowe. W naszym kościele będą one odprawiane każdego dnia o godz. 17:30. W miesiącu październiku, każdy będąc w stanie łaski uświęcającej przez uczestnictwo w publicznie oprawianej modlitwie różańcowej lub wspólnie odmawianym różańcu w rodzinie może uzyskać odpusty zupełny. Warunkiem jest modlitwa jedną częścią różańca odmówiona w sposób ciągły, czyli pięć tajemnic połączonych z ich rozważaniem.
 4. W najbliższy wtorek 26 września, po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 5. W czwartek 28 września o godz. 19:00, ksiądz Tomasz, zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego. Również w czwartek, zapraszamy rodziców dzieci z klas III, które w najbliższym roku będą przygotowywać się do pierwszej komunii świętej na pierwsze spotkanie organizacyjne, które będzie w kościele po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 7. Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci na biblijne spotkania warsztatowe po Mszy Świętej o godz. 11:00 do domu parafialnego.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy.
  • W środę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.
  • W czwartek 28 września, wspomnienie św. Wacława.
  • W piątek 29 września, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W sobotę 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.