Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIX Niedziela Zwykła

 1. W miniony poniedziałek Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zakończył wizytację kanoniczną w naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i pomoc w trakcie wizytacji.
 2. Dziękujemy Panu Jackowi za inicjatywę oraz fundację i zorganizowanie prac konserwatorskich związanych z odnowieniem i zabezpieczeniem krzyża przy ul. Puławskiej.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli swoimi ofiarami fundusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w dniu papieskim. Zebraliśmy do puszek na ten cel 6720 zł. Wielkie Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 4. Nabożeństwa różnicowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia o godz. 17:30. W miesiącu październiku, każdy będąc w stanie łaski uświęcającej przez uczestnictwo w publicznie oprawianej modlitwie różańcowej lub wspólnie odmawianym różańcu w rodzinie może uzyskać odpusty zupełny. Warunkiem jest modlitwa jedną częścią różańca odmówiona w sposób ciągły, czyli pięć tajemnic połączonych z ich rozważaniem. Dziś różaniec poprowadzi nasz chór parafialny.
 5. W niedzielę za tydzień, 29 października o godz. 17:00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy w nowej grupie rozpoczną dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 7. W czwartek o godz. 19:00, ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W sobotę 28 października, Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.