Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczęła się w naszej wspólnocie parafialnej wizytacja kanoniczna Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Dziś o godzinie 15:15 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych na cmentarzu parafialnym. W kwaterze przy grobach księży i sióstr Dominikanek będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Jutro natomiast w drugim dniu wizytacji Ksiądz Kardynał podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie jutro po Mszy Świętej o godz. 7:30.
 2. Dziś w Kościele w Polsce, obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Ofiarami materialnymi zbieranymi do puszek po Mszy Świętej, wesprzemy stypendia dla dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to wyraz naszej wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Dziś także szczególnie w naszej modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
 3. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkania warsztatowe pod tytułem: „Jako w niebie tak i na ziemi”. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym i dedykowane są poznawaniu życiorysów świętych.
 4. Nabożeństwa różnicowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia o godz. 17:30. W miesiącu październiku, każdy będąc w stanie łaski uświęcającej przez uczestnictwo w publicznie oprawianej modlitwie różańcowej lub wspólnie odmawianym różańcu w rodzinie może uzyskać odpusty zupełny. Warunkiem jest modlitwa jedną częścią różańca odmówiona w sposób ciągły, czyli pięć tajemnic połączonych z ich rozważaniem.
 5. W niedzielę 29 października o godz. 17:00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy w ramach nowej grupy rozpoczną dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 7. W czwartek o godz. 19:00, ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • We wtorek 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • W środę 18 października, Święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  • W czwartek 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.
  • W piątek 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.