Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXX Niedziela Zwykła

  1. W najbliższym tygodniu, będziemy przeżywać: 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Porządek Msze Świętych 1 listopada w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę, czyli Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Procesja na cmentarzu parafialnym 1 listopada, połączona z modlitwą różańcową w intencji zmarłych będzie wieczorem o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy na tę procesję i prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tych dniach, gdy nawiedzamy groby naszych bliskich, pamiętajmy o tym, że ci którzy odeszli już z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy: po każdej Mszy Świętej w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz dziś w niedzielę 29 października i we środę 1 listopada na cmentarzu w godz. od 9:00 do 13:00. W czwartek, 2 listopada Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku dnia powszedniego, czyli o godz. 7:30 i 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej w dzień zaduszny w kościele będzie procesja za zmarłych, podczas której będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy z wiernych może uzyskać odpust zupełny ofiarowany każdego dnia w intencji jednej zmarłej osoby. Odpust ten związany jest z następującymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, nawiedzeniem cmentarza i podjęcie modlitwy w intencji osób zmarłych. Kolejną formą uzyskania przywileju odpustu zupełnego ustanowionego na dzień 2 listopada, dla jednej duszy w czyśćcu, jest pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, zachowując pozostał warunki odpustu, czyli przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej. Praktyka odpustu jest niczym innym, jak darowaniem kary doczesnej zaciągniętej przez grzeszny czyn, co do którego nastąpiło już odpuszczenie winy w czasie spowiedzi sakramentalnej. W dniach od 1 do 8 listopada naszym kościele będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych polecanych w wypominkach od godziny 17:40.
  3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 2 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia również zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W Pierwszy Piątek, 3 listopada zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w sobotę 4 listopada po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  4. Dziś o godz. 17:00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy w nowej grupie rozpoczną dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W środę 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych.
    • W czwartek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
    • W sobotę 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza.