Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Rozpoczynamy w naszej parafii spotkania warsztatowe dla dzieci i rodziców. Spotkania będą się odbywać w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym. Warsztaty pod tytułem: „Jako w niebie tak i na ziemi”, dedykowane są poznawaniu życiorysów świętych.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na spotkanie Domowego Kościoła, chętnych małżonków, którzy chcą pogłębić swoje życie modlitewne, doświadczyć wzrastania w wierze oraz pragną budować większą jedność w swoim małżeństwie.
 4. Nabożeństwo różnicowe w naszym kościele odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30. Przy tej okazji informujemy, że każdy będąc w stanie łaski uświęcającej przez uczestnictwo w publicznie oprawianej modlitwie różańcowej lub wspólnie odmawianym różańcu w rodzinie w miesiącu październiku może uzyskać odpusty zupełny. Warunkiem jest modlitwa jedną częścią różańca odmówiona w sposób ciągły, czyli pięć tajemnic połączonych z ich rozważaniem. W środy i piątki szczególnie zapraszamy na różaniec dzieci.
 5. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 5 października podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W pierwszy piątek, 6 października zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. W pierwszą sobotę miesiąca 7 października po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór uwielbienia z Maryją”.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 7. W czwartek o godz. 19:00, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 9. Serdecznie zapraszamy chętnych motocyklistów na wspólny wyjazd na Mszę Świętą w intencji zmarłych Koleżanek i Kolegów do Starej Iwicznej. Zbiórka na motocyklach w sobotę 7 października o godz. 11:40 na placu przed naszym kościołem. Po wspólnej modlitwie kawalkadą ruszymy do Starej Iwicznej. Imiona i nazwiska motocyklistów, którzy objęci będą modlitwą podczas Mszy Świętej, można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u ks. Łukasza.
 10. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • W środę, 4 października, wspomnienie św. Franciszka.
  • W czwartek 5 października, wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  • W sobotę 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.