Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Za tydzień w niedzielę 15 października w naszej wspólnocie parafialnej Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie dwudniową wizytację kanoniczną. W poniedziałek 16 października podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 2. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkania warsztatowe pod tytułem: „Jako w niebie tak i na ziemi”. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym i dedykowane są poznawaniu życiorysów świętych.
 3. W najbliższy piątek 13 października, zapraszamy na ostatnie z tegorocznej edycji nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 będzie Msza Święta, a następnie modlitwa różańcowa i procesja światła z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Do udziału w nabożeństwie szczególnie zachęcamy wszystkich modlących się w ramach Różańca Rodziców. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego chcemy zawierzać Opatrzności Bożej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie i parafii.
 4. Kapłański klub motocyklowy God’s Guards” zaprasza wszystkich motocyklistów na rajd zatytułowany „Drogi Wolności” który odbędzie się w sobotę 14 października. Trasa przejazdu o długości około 200 km prowadzi przez miejsca związane z historią zachodniego Mazowsza. Rajd rozpoczyna się Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny przy ul. Fosa (przy Dolinie Służewieckiej) o godz. 8:00 a powrót planowany jest na godz. 17:30. Wyjazd motocyklami z parkingu przy naszym kościele o godz. 7:30. Zaproszeni są również chętni, którzy chcieliby przebyć trasę własnym samochodami. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie lub do pobrania w zakrystii.
 5. Zbliżają się święta wspomnienia naszych bliskich zmarłych. Włączając się w akcję zorganizowaną przez CARITAS pod hasłem „Mniej śmieci więcej modlitwy i pamięci” za przyczyną św. Franciszka uwrażliwiamy na troskę o nasze naturalne środowisko przy sprzątaniu i dekorowaniu grobów naszych zmarłych.
 6. Osoby, które opiekują się krzyżem przy dawnej „Baszcie” prosimy o kontakt w celu uzgodnienia harmonogramu prac renowacyjno-konserwatorskich.
 7. W niedzielę 29 października o godz. 17:00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy w ramach nowej grupy rozpoczną dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 8. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 9. W czwartek o godz. 19:00, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 10. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Pana Boga śpiewem na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 11. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W piątek 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.