Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Dziękujemy za liczny udział wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę za zmarłych podczas procesji na cmentarzu w dniu 1 listopada. Jeszcze do 8 listopada, każdy z wiernych może uzyskać odpust zupełny ofiarowany każdego dnia w intencji jednej zmarłej osoby. Odpust ten związany jest z następującymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, nawiedzeniem cmentarza i podjęcie modlitwy w intencji osób zmarłych.
 3. W sobotę 11 listopada będziemy świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji Ojczyzny. Naszą modlitwą dziękujmy Opatrzności Bożej, za dar wolności i niepodległości oraz prośmy o łaskę: duchowego, religijnego i moralnego odrodzenia w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy o wszystkich bohaterach, którzy nie szczędzili swojego życia, aby walką i uczciwą pracą Polska mogła odrodzić się w 1918 roku. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Zachęcamy, abyśmy w tym dniu nasze domostwa udekorowali flagami narodowymi.
 4. We wtorek nie będzie spotkania dla młodzieży z księdzem Łukaszem.
 5. Natomiast, w czwartek o godz. 19:00, ksiądz Tomasz zaprasza do domu parafialnego na spotkanie kręgu biblijnego.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym czasie będziemy przeżywać:
  • W czwartek 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W piątek 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  • W sobotę 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours.