Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Od jutra do końca grudnia na naszym cmentarzu parafialnym w kwaterze ofiar II Wojny Światowej będą prowadzone prace związane z renowacją i modernizacją nagrobków żołnierskich. Fundacja „Nie zapomnij o nas” zgłosiła projekt wymiany zniszczonych już „szablokrzyży” na mogiłach osób zamordowanych przez hitlerowców, które ekshumowano po wojnie z dołów śmierci znajdujących się na terenie Lasu Kabackiego. Obecne krzyże zostaną zastąpione nowymi wykonanymi według wzoru zatwierdzonego przez Instytut Pamięci Narodowej. Projekt modernizacji całej kwatery będzie objęty dwoma etapami pracy. W tym roku będzie wymiana nagrobków a następnie będą prowadzone prace związane z modernizacją całości otoczenie w kwaterze ofiar II Wojny Światowej.
 2. Za tydzień w niedzielę 19 listopada w kościele będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na działalność naszego Parafialnego Zespołu „CARITAS”.
 3. Dziś ze względu na chorobę osób prowadzących nie będzie warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców „Jako w niebie tak i na ziemi” po Mszy Świętej o godz. 11:00.
 4. Ksiądz Łukasz zaprasza młodzież w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do domu parafialnego na spotkanie w ramach kursu wiary.
 5. Ksiądz Tomasz, natomiast zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 6. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić śpiewem Pana Boga na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 7. W sobotę 25 listopada po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie formacyjne wszystkich modlących się w ramach „Różańca Rodziców”.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Braci Polskich, pierwszych męczenników.
  • W czwartek 16 listopada, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej.
  • W piątek 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
  • W sobotę 18 listopada, wspomnienie bł. Kaoliny Kózkówny.