Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Zwykła

  1. Z serca dziękujemy wszystkim osobom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie i zorganizowanie świątecznego spotkania dla naszych seniorów. Szczególne podziękowania kierujemy wobec właścicieli restauracji „Fryderyk” za dostarczone nieodpłatnie potrawy na to świąteczne spotkanie. Dziękujemy także Siostrom: Iwonie i Ewie ze Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur z Tanecznej za oprawę muzyczną i pomoc w animacji spotkania. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ubiegłym roku rozliczając się z urzędem skarbowym przekazali swój 1% na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Otrzymaliśmy z tego tytułu kwotę 12 000 zł.
  2. Dziękujemy także za ofiary składane do puszek w dniu 6 stycznia na rzecz dzieł misyjnych w Kościele. Zebraliśmy na ten cel 3200 zł.
  3. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie osoby należące do Kół Żywego Różańca. A po Mszy o godz. 11:00 będzie spotkanie dla dzieci w ramach warsztatów plastycznych, „Jako w niebie tak i na ziemi.”
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W środę 17 stycznia, wspomnienie św Antoniego, Opata
    • W piątek 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa
  5. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:

W poniedziałek 15 stycznia – ul. Drzemlika, Rejewskiego, Szumiąca i Kostki-Napierskiego

We wtorek 16 stycznia – ul. Kórnicka i Akustyczna.

W środę 17 stycznia – ul. Karmazynowa.

W czwartek 18 stycznia – ul. Orfeusza, Achillesa oraz Cyraneczki, Zimorodka, Gołębia i Strusia na Zgorzale.

W piątek 19 stycznia – ul. Bielika, Kolibra, Sowia, Rybitwy i Raszyńska na Zgorzale.

W sobotę 20 stycznia – ul. Postępu.

W poniedziałek 22 stycznia – ul. Nawłocka i  Dawidowska.

We wtorek 23 stycznia – ul. Buszycka, Hektora i Eurdyki.

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. Z serca dziękujemy za spotkania, rozmowy i twórcze sugestie, które miały miejsce w ramach wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się dziś podczas Mszy Świętej o godz. 12:30. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.