Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W piątek 15 marca organizujemy nocną parafialną drogę krzyżową, podczas której chcemy w ciszy rozważając Mękę Pańską przejść dystans 33 km. Drogę Krzyżową rozpoczniemy i zakończymy Mszą Świętą. Początek w piątek o godz. 21:00 zakończenie o godz. 6 rano w sobotę. W czasie trwania Drogi Krzyżowej będzie w naszym kościele przez całą noc adoracja Najświętszego Sakramentu dla tych którzy w ten sposób chcą się włączyć w to duchowe dzieło. Chętnych do udziału w nocnej adoracji prosimy o zapisywanie się w zakrystii po Mszy Świętej na poszczególne godziny nocnego czuwania. Można również w zakrystii składać na kartkach swoje intencje, które osoby idące nocną trasą wezmą ze sobą w modlitewnym trudzie. Nocna droga krzyżowa oraz czuwanie przed Najświętszym Sakramentem to dobra okazja do osobistej modlitwy i oddanie naszej codzienności Panu Bogu.
 2. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych zapraszamy w piątek 15 marca na rekolekcje wielkopostne. O godz. 16:30 będą mieć spotkanie uczniowie z klas 1 – 4 w domu parafialnym, następnie będzie Msza Święta o godz. 17:15 i po Mszy będzie spotkanie dla uczniów z klas 5 – 8. Rekolekcje poprowadzi ks. Szalwa Markozaszwili z Gruzji. Temat rekolekcji „DOŚWIADCZENIE MIŁOŚCI BOGA”.    
 3. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2023 chcą przekazać swoje 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę. Wolontariusze w ramach Parafialnego Zespół Caritas, przy wyjściu z kościoła rozprowadzają świece na wielkanocny stół.
 4. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek 11 marca, ul. Ludwinowska (pozostała część) oraz po godz. 19:00, ul. Gawota 13 od B do S.
  • We wtorek, 12 marca, ul. Jeziorki
  • W środę 13 marca, ul Gawota 9 i od 9a do 9r oraz 11 i od 11a do 11u.
  • W czwartek 14 marca, ul. Gawota 4, 4a, 4b, 6, 6a, 6b i 6c.
  • W sobotę 16 marca, pozostała część ul. Gawota.

            Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę.