Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkanocy

  1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Pragniemy naszą modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia wypraszać dar nowych powołań i prosić Pana Boga o łaskę zachowania powołanych. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej alumnów V roku Seminarium Duchownego wraz z ks. Rektorem Piotrem Kaczmarkiem. Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium.
  2. W najbliższy piątek 26 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie informacyjne, zapisanych uczestników pielgrzymki Szlakiem Piastowskim w dniach od 16 do 18 maja. Po spotkaniu będą przyjmowane wpłaty pozostałej należności za pielgrzymkę.
  3. W sobotę 27 kwietnia w Niepokalanowie odbędzie się całodniowe spotkanie Apostolatu Margaretka. Osoby zainteresowane wyjazdem, włączone w apostolat mogą uzyskać więcej informacji w zakrystii u ks. Łukasz.
  4. Osoby, które jeszcze nie rozliczyły się jeszcze z Urzędem Skarbowym za rok 2023, a chcę przekazać swoje 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę.
  5. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • We wtorek 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
    • W czwartek 25 kwietnia, Święto Św. Marka, Ewangelisty, który jest również patronem zamieszkującego razem z nami Ks. Marka Szymuli. Ks. Markowi, życzymy wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.