Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkanocy

 1. Z serca dziękujemy za przyjęcie alumnów naszego seminarium w minioną niedzielę. Dziękujemy również za złożone ofiary na rzecz seminarium.
 2. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 2 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i jest to również pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Tego dnia będzie obowiązywał świąteczny porządek Mszy Świętych w naszym kościele, które będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe tego dnia o godz. 17:30. Spowiedź będzie podczas każdej Mszy Świętej. W sobotę 4 maja po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Z racji nabożeństwa majowego nie będzie Wieczoru Uwielbienia z Maryją po Mszy Świętej wieczorem.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od środy 1 maja będą odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 4. Osoby, które nie uregulowały jeszcze należności za autokarową pielgrzymkę „Szlakiem Piastowskim” w dniach od 16 do 18 maja (czwartek – sobota) informujemy, że będzie można to zrobić w najbliższy poniedziałek w ramach dyżuru kancelarii parafialnej. Zwolniły się również miejsca, chętnych a zainteresowanych zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Koszt wyjazdu to 650 zł, a w programie zwiedzanie i nawiedzenie miejsc związanych z historią Polski: Gniezno, Poznań, Biskupin, Gąsawa, Trzemieszno, Mogilno i Strzelno.
 5. Ks. Łukasz zaprasza w przyszłą niedzielę 5 maja po Mszy Świętej o godz. 9:00 osoby włączone w duszpasterstwo „Margaretek” na spotkanie do domu parafialnego oraz kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na spotkanie w niedzielę 12 maja na godz. 17:00.
 6. W czwartek 2 maja przypada Państwowe Święto Flagi Narodowej, zachęcamy wszystkich do udekorowania domów biało-czerwonymi flagami. Bądźmy dumni z faktu, że jesteśmy Polakami.
 7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 1 maja, wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.
  • W czwartek 2 maja, wspomnienie, św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W piątek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
  • W sobotę 4 maja, wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków i służb mundurowych.