Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dziś Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku świątecznego, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Dla podkreślenia paschalnej radości Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego będziemy w czasie sprawowania liturgii śpiewać „Credo”, które jest wyznaniem wiary.
  2. Jutro, we wtorek 2 kwietnia przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża. Podczas Mszy Świętych, za wstawiennictwem naszego świętego rodaka będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, o duchowe i religijne odrodzenie dla naszego narodu.
  3. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek będzie odprawiana do soboty 6 kwietnia o godz. 17:45 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 18:00.
  4. W Niedzielę Miłosierdzia, 7 kwietnia zapraszamy na świętowanie radości Zmartwychwstania Pańskiego, naszych seniorów i osoby starsze, na Mszę Świętą o godz. 15:00, a następnie na świąteczne spotkanie w kawiarence parafialnej.
  5. Z racji Oktawy Wielkanocy nieco inaczej w tym tygodniu będziemy przeżywać, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach „Godziny Świętej” od godz. 23:00 do północy. W piątek będzie możliwość spowiedzi od godz. 17:30 i w sobotę nie będzie po Mszy Świętej o godz. 18:00 „Wieczoru Uwielbienia z Maryją”.
  6. Małżeńska wspólnota „Wierni w Wolności” zaprasza małżeństwa w niedzielę 14 kwietnia na warsztaty zatytułowane „Z serca do serca”, czyli rzecz o dialogowaniu małżeńskim. Początek spotkania o godz. 15:00 w domu parafialnym. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej.
  7. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek można spożywać potrawy mięsne.